ATAAOF 2022 Üç Ders Sınavı Bilgilendirmesi

ATAAOF 2022 Üç Ders Sınavı 7 Ağustos 2022 pazar günü saat 15.00,’da 14 ilde, üç oturumda ve yüz yüze olarak gerçekleştirilecek. Üç ders sınavına mezun durumda olan ve en fazla 3 dersten kalmış (üç dersinin FF olduğu) öğrenciler girebilecek. Bu üç dersten geçildiğinde mezun olunabilecek.

ATAAOF 2022 Üç Ders Sınavı sınav giriş belgeleri obs.atauni.edu.tr adresinden öğrencilerin erişimine açıldı.

ATAAOF 2022 Üç Ders Sınavı ile İlgili Bilgilendirme Metni

 • Atatürk Üniversitesi Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi Mezuniyet Üç Ders Sınavı, 07 Ağustos 2022 Pazar günü saat 15:00’daAdana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul (Avrupa), İstanbul (Anadolu), İzmir, Kocaeli, Konya, Samsun, Trabzon ve Van illerinde gerçekleştirilecektir.
 • Kayıtlı oldukları programlarda tüm dersleri almış ve en fazla üç dersten başarısız (FF) olduğu için mezun olamayan öğrenciler Mezuniyet Üç Ders Sınavına girebilir. Sınava 1, 2 ya da 3 dersten girilebilir. (Blok Uygulama, Blok Uygulama I ve II derslerini alan öğrencilerin bu derslerden sınava girebilmesi için; bu derslere 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında kayıt yaptırmış, uygulamalara devam etmiş ve devamsızlıktan kalmamış olmaları gerekmektedir).
 • Öğrenci, güz ve bahar yarıyıllarında toplamda en fazla üç başarısız dersi varsa ve bu derslere 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında ders kaydı yaptırmışsa Mezuniyet Üç Ders Sınavına girebilir. Ancak 20.07.2022 Çarşamba günü saat 23.59’a kadar sınav merkezi tercihini yapmamış olan öğrencilerimiz Mezuniyet Üç Ders Sınavına giremeyecekler.
 • Mezuniyet Üç Ders Sınavına girmeye hak kazanan öğrenciler Sınav Giriş Belgelerini Öğrenci Bilgi Sisteminden (OBS) (https://obs.atauni.edu.tr/ adresinden) alabilirler. Öğrencilerimiz, Mezuniyet Üç Ders Sınav Giriş Belgelerine aynı zamanda AtaMeta uygulamamızın “Sınav İşlemleri” katından da ulaşabilirler.
 • Sınava girerken öğrencilerin yanlarında OBS üzerinden alacakları Sınav Giriş Belgesi, Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi (T.C. Kimlik Kartı, Nüfus Cüzdanı, Süresi Geçerli Pasaport, Sürücü Belgesi) ile yumuşak uçlu kurşun kalem ve silgi bulundurmaları gerekmektedir.
 • Bu iki belgeden herhangi birini yanında bulundurmayan öğrenciler sınava alınamayacaklardır.
 • Sınav başladıktan sonra ilk 15 dakika içerisinde gelen öğrenciler sınav salonlarına alınır, her ne sebeple olursa olsun ilk 15 dakika sonrasında gelenler kesinlikle sınava alınmayacaktır. Sınava geç başlayan (ilk 15 dakika içinde gelen) öğrencilere ek süre verilmez.
 • Mezuniyet Üç Ders Sınav notu, Yarıyıl Sonu Sınavı notu yerine geçer. Başarı notu, sınav uygulanan her bir ders için Ara Sınav notunun %30’u ve Mezuniyet Üç Ders Sınavı notunun %70’i alınarak belirlenir. Sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde dört yanlış cevap bir doğru cevabı götürmektedir.
 • Mezuniyet Üç Ders Sınavı sonucunda mezun olamayan öğrenciler başarısız oldukları dersleri, bu derslerin bulundukları yarıyılda ders kaydı yaparak almak zorundadırlar. Her ne sebeple olursa olsun Mezuniyet Üç Ders Sınavına katılamayan öğrenci için mazeret sınavı yapılmaz.
 • Ceza infaz kurumlarında bulunan öğrencilerden, 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı Mezuniyet Üç Ders Sınavına girmeye hak kazananların sınavları, Fakültemizce belirlenecek sınav merkezlerinde bulunan kapalı ceza infaz kurumlarında yüz yüze yapılacaktır.
 • Cep telefonu, ders materyali gibi sınava girmenize engel olacak eşyalar bulundurmamak şartıyla sınava çantayla girebilirsiniz.
 • Sınavınızda başarılar dileriz.
ATAAOF 2022 Üç Ders Sınavı Bilgilendirmesi
ATAAOF 2022 Üç Ders Sınavı Bilgilendirmesi
Sıkça Sorulan Sorular

ATAAOF 2022 Üç Ders Sınavı 7 Ağustos 2022 pazar günü saat 15.00,'da 14 ilde, üç oturumda ve yüz yüze olarak gerçekleştirilecek.

Atatürk Üniversitesi Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi Mezuniyet Üç Ders Sınavı, 07 Ağustos 2022 Pazar günü saat 15:00’da, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul (Avrupa), İstanbul (Anadolu), İzmir, Kocaeli, Konya, Samsun, Trabzon ve Van illerinde gerçekleştirilecektir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!