AÖF Sınavları Online mı Olacak, Sınav Programı

AÖF sınavları yaklaşık 4,5 milyon öğrenci tarafından merakla bekleniyor. Öğrencilerin açık veya uzaktan eğitim almakta olduğu güz dönemi sınav takvimi de üniversiteler tarafından açıklandı. İstanbul, Anadolu ve Atatürk Üniversitesi ara sınav tarihlerinde sınavlar gerçekleştirilecek. Geride kalan yılda koronavirüs salgını yüzünden ön lisans ve lisans eğitimi öğrencileri sınavlara internet üzerinden katılım sağlamıştı. Ancak yeni eğitim döneminde üniversiteler açıldı ve sınav programı da buna göre belirlendi.

Sınavlar Online mı Yapılacak?

Üniversite sınavlarının online yapılıp yapılmayacağı öğrenciler tarafından merak ediliyor. Her yıl milyonlarca öğrencinin üniversite mezunu olmasını sağlayan Açıköğretim Fakülteleri de bu kapsamda sınav takvimlerini açıkladı. Güz dönemi kapsamında Anadolu, İstanbul ve Erzurum Üniversitelerinde vize ve final olacak şekilde iki sınav yapılacak. Üniversiteler tarafından yayınlanmış olan takvim kapsamında AÖF, ATA AÖF ve AUZEF sınavları Kasım ayında yapılacak.

Anadolu Üniversitesi Sınav Takvimi

Anadolu Üniversitesi sınav takvimi güz dönemine ait ara sınavlar olarak 27 – 28 Kasım tarihleri olarak açıklandı. Geçen dönem salgın yüzünden online olarak yapılan sınavlar bu sefer yüz yüze şeklinde yapılacak. Açıköğretim sınav tarihleri de aynı olarak belirlendi.

Atatürk Üniversitesi Sınav Takvimi

Atatürk Üniversitesi sınav takvimi de üç oturumda gerçekleştirilecek şekilde yüz yüze olarak açıklandı. Buna göre ilk oturum 20 Kasım tarihinde saat 09.00’da, ikinci oturum 20 Kasım saat 14.00’de, üçüncü oturum ise 21 Kasım tarihinde saat 15.00’de yapılacak.

İstanbul Üniversitesi Sınav Takvimi

İstanbul Üniversitesi sınav takvimi açıköğretim fakültesi için ara dönem vize sınavları 13 ve 14 Kasım tarihleri arasında yapılacak. Üniversitesinin yarıyıl sonu bitirme sınavları ise 18 – 19 Aralık 2021 tarihleri arasında düzenlenmiş olacak. Bunun yanında yarı yıl sonu telafi sınavları da 22 ve 23 Ocak 2022 tarihleri arasında düzenlenecek.

Adaylar sınavlar yüz yüze yapılacağı için belirtilen sınav tarihlerinde sınav oturumlarının yapılacağı salonda olması gerekiyor.

0
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
1
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!