Açıköğretim 2020 Yabancı Dil Yeterlilik Sınavı

Açıköğretimde tamamiyle yabancı dilde eğitim veren bölümler bulunuyor. Bu yıl yeni kayıt yapılamayan Uluslararası ilişkiler ve İşletme bölümleri ingilizce dilinde eğitim verirken bu yıl yeni kayıt alan ilahiyat bölümü arapça dilinde de eğitim veriyor. Yabancı dilde eğitim veren bölümlere kayıt olabilmek için yabancı dile sahip olduğunuz gösteren belgeniz olması veya açıköğretimin açtığı yabancı dil yeterlilik sınavlarından başarılı olmuş olmak gerekiyor.

Açıköğretim yabancı dil yeterlilik sınavı ücretsiz olup 2020 yılı sınavlarına son başvuru tarihi 11 Eylül tarihidir. Sınav 27 Eylül tarihinde yapılacak olup sonuçları 10 gün içerisinde açıklanacaktır.

Açıköğretim Yabancı Dil Yeterlilik Sınavı Duyurusu:

  • 2020-2021 Öğretim Yılında 2020 YKS ile İlahiyat (Arapça) Önlisans Programına yerleşen ancak yeterlik belgesi olmayıp kayıt yaptırmak isteyen adaylar ile
  • 2018-2019 ve 2019-2020 Öğretim yılında yabancı dille öğretim yapılan Uluslararası İlişkiler (İngilizce), İşletme (İngilizce) ve İlahiyat (Arapça) programlarına; YKS Yeni Kayıt, Ek Yerleştirme, Yatay Geçiş ve ANADOLUYÖS kapsamında kayıt hakkı kazanıp yeterlik belgesi olmadan kayıtları onaylanan

öğrenciler için 27 Eylül 2020 Pazar günü (ücretsiz) Yabancı Dil Yeterlik Sınavı yapılacaktır.

Sınav Başvuruları İçin Son Tarih: 11 Eylül 2020 Cuma günüdürBu tarihten sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvurular https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr adresinden yapılacaktır.

Sınava girmek isteyen adayların başvuru sayfasından öncelikle “Kayıt Ol” sekmesinden kayıtlarını yapmaları gerekmektedir. Kayıt yaptıran adaylar sisteme Giriş sekmesinden giriş yaparak başvuru adımlarındaki bilgilerini doldurarak başvurusunu tamamlayacaktır.

Yabancı Dil Sınavına katılacak öğrencilere www.anadolu.edu.tr/acikogretim ve https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr adresinden 21 Eylül 2020 tarihinde duyuru yapılacaktır.

aof yabanci dil yeterlilik sinavi
Yabancı dil yeterlilik sınavı
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!