2024 LGS Örnek Sorular Yayımlandı

2024 LGS sınavı 2 Haziran 2024 Pazar günü yapılması planlanıyor. Bu süreçte öğrencilerin etkin bir şekilde ders çalışabilmesi ve sınavlara hazırlanabilmeleri için Mili Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 2024 LGS sınavına yönelik örnek sorular ve cevapları yayımlandı.

2023-2024 eğitim öğretim yılında sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezî sınava yönelik hazırlanan örnek soru kitapçıkları öğrencilerin erişimine açıldı.

Örnek soru kitapçıklarında Türkçe, matematik, fen bilimleri alanlarından onar soru; T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile İngilizce alanlarından ise beşer soru olmak üzere toplam 45 soru yer alıyor.

2024 LGS Örnek Sorular

Örnek sorular 8’inci sınıf Türkçe, matematik, fen bilimleri, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinin öğretim programlarında belirlenen konu ve kazanımlar esas alınarak hazırlandı. Sorular; öğrencinin okuduğunu anlama, yorumlama, sonuç çıkarma, problem çözme, analiz yapma, eleştirel düşünme vb. bilimsel süreç becerilerini ölçecek nitelikte hazırlandı.

Soruların çözümleri Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün resmî YouTube kanalından izlenebiliyor.

 

2024 LGS Örnek Sorular
2024 LGS Örnek Sorular
Sıkça Sorulan Sorular

2024 LGS sınavı 2 Haziran 2024 Pazar günü yapılması planlanıyor.

2024 LGS Sınavına etkili çalışma için MEB tarafından yayımlanan örnek sorulara bakabilir, eksiğiniz var ise konu tekrarı yapabilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!