2021 YKS Ek Yerleştirme Tercih İşlemleri

2021 YKS Ek Yerleştirme ile ilgili öğrenciler merak içinde bir duyuru yapılmasını bekler iken ÖSYM tarafından 2021 YKS Ek Yerleştirme duyurusu yapıldı. Yapılan duyuruda 2021 YKS Ek Yerleştirme tercihlerinin 20-23 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacağı belirtildi. Ek Tercih işlemi ücretli olup Ek tercih ücreti 25 TL olarak ÖSYM tarafından kılavuzda belirtildi.

Açıköğretim bölümlerine de ek tercih ile yerleşilebileceği gibi 2021 YKS Ek Yerleştirme kılavuzuna göre açıköğretim bölümlerinin kontanjanlarını, taban puanları ve tercih kodlarını sizler için hazırladık.

2021 YKS Ek Yerleştirme için Açıköğretim bölümlerine ait kontenjanları paylaşmadan önce ÖSYM’nin duyurusunu sizlere aktaralım.

2021 – 2022 YKS İkinci Ek Yerleştirme İçin Tıklayınız.

2021 YKS Ek Yerleştirme Tercihlerinin Alınması

2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2021-2022 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri, ÖSYM tarafından yapılacaktır.

Adaylar, 2021-YKS Ek Yerleştirme tercihlerini, 20-23 Eylül 2021 tarihleri arasında T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından bireysel olarak kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri, 20 Eylül 2021 tarihinde saat 10.00’da başlayacak, 23 Eylül 2021 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

2021-YKS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzuna, aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini kılavuz bilgileri doğrultusunda yapmaları gerekmektedir.

Ek yerleştirme işlemleri, 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı Kılavuzu, 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ile 2021-YKS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda belirtilen kurallar doğrultusunda yapılacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2021 YKS Ek Yerleştirme Açıköğretim Kontenjanları

Anadolu Üniversitesi – Lisans

Anadolu Aof Lisans Kontenjanları
Anadolu Aof Lisans Kontenjanları

Atatürk Üniversitesi – Lisans

Atatürk Üniversitesi Lisans Kontenjanları
Atatürk Üniversitesi Lisans Kontenjanları

İstanbul Üniversitesi – Lisans

İstanbul Üniversitesi Lisans Kontenjanları
İstanbul Üniversitesi Lisans Kontenjanları

Anadolu Üniversitesi – Önlisans

Anadolu Üniversitesi Önlisans Kontenjanları
Anadolu Üniversitesi Önlisans Kontenjanları

Atatürk Üniversitesi – Önlisans

Atatürk Üniversitesi Önlisans Kontenjanları
Atatürk Üniversitesi Önlisans Kontenjanları

İstanbul Üniversitesi – Önlisans

İstanbul Üniversitesi Önlisans Kontenjanları
İstanbul Üniversitesi Önlisans Kontenjanları
2021 YKS Ek Yerleştirme
2021 YKS Ek Yerleştirme

Kaynak: ÖSYM

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!