2021 Yaz Okulu Sınav Giriş Belgeleri Yayımlandı

25.08.2021
A+
A-
Google News Açıköğretim Sitesi

2021 Yaz Okulu Sınav Giriş Belgeleri Anadolu Üniversitesi tarafından yayımlandı. 2021 Yaz Okulu Sınav Giriş Belgelerinin yayımlanması ile 2021 Yaz Okulu sınavlarının yüz yüze yapılacağı kesinleşmiş oldu. Öğrencilerin online yapılması yönündeki beklentileri karşılık bulmadı ve sınavlar yüz yüze yapılacağı kesinleşti.

2021 yılı yaz okulu sınavı 4 Eylül 2021 tarihinde yüz yüze olarak okullarda gerçekleştirilecek. Öğrenciler yaklaşık 1,5 yılın ardından okullarda yüz yüze sınavlara girecek.

2021 Yaz Okulu Sınav Giriş Belgeleri

Sınava girecek öğrenciler için 4 Eylül 2021 tarihinde hangi dersten sınava girecekleri bilgisini içeren sınav giriş bilgileri Anadolu Üniversitesi tarafından öğrenci sayfalarında yayımlandı. Bahar Yarıyılı Ara Sınavlarına ilişkin Sınav Giriş Bilgisine aosogrenci.anadolu.edu.tr adresinden erişilebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARILAR

1. Sınava girebilmeniz için Sınav Giriş Belgesi ile Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi (fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, T.C. kimlik numaralı sürücü belgesi, süresi geçerli pasaport, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Mavi Kart, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen fotoğraflı, imzalı, mühürlü ve süresi geçerli Geçici Kimlik Belgesi bu amaçla kullanılabilir) ibraz etmeniz gerekmektedir. Bunların dışındaki belgeler(mesleki kimlik kartları vb.) sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmez. Belge kontrolleri ilgili sınav görevlilerince yapılacak olup, eksik belgesi olanlar sınava alınmayacaktır.

2. Sınava girebilmeniz için gerekli belgeler dışında, yanınızda kâğıt, kitap, defter, not vb. dokümanlar; pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlar; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazları; ruhsatlı veya resmî amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek nesneler bulundurmanız yasaktır.

3. Sınavda hesap makinesi kullanabilirsiniz. Ancak, kullanacağınız makinede alfabetik tuş takımı (A, B, C, …) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunamaz.

4. Sınavda yapacağınız işaretlemeler ve yazacağınız yazılar için yanınızda koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi getirmeniz gerekmektedir.

5. Sınava gireceğiniz binayı, adres bilgisini teyit etmek amacı ile sınavdan en az bir gün önce görmeniz yararınıza olacaktır.

6. Kimlik kontrolleri, üst araması ve salona yerleştirme işlemlerinin zamanında tamamlanabilmesi için sınavdan en az bir saat önce sınav binasında hazır bulunmanız gerekmektedir.

7. Resmi kıyafetle (kıtalarından izinli er ve erbaşlar haricinde) sınava giremezsiniz.

8. Sınav değerlendirilirken, her testteki doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşürülerek puanınız hesaplanacaktır.9. Sınav binasına maske ile gelmeniz gerekmektedir.

10. COVID-19 pozitif / temaslı öğrenciler sınav binalarında Bina Sınav Sorumlularının göstereceği yedek salonlarda sınava alınacak.

2021 Yaz Okulu Sınav Giriş Belgeleri Yayımlandı

2021 Yaz Okulu Sınav Giriş Belgeleri Yayımlandı

Kaynak: Anadolu Aof

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.