2021 DGS Ek Yerleştirme Çevrimiçi (Online) Başvuru ve Kayıt

2021 DGS Ek Yerleştirme işlemleri 2 Kasım 2021 Salı günü başlayacak olup 5 Kasım 2021 Cuma günü sona erecek. 2021 DGS sınavı sonrası ilk yerleştirmeler yapılmış ve boş kalan kontenjanlar belirlenmiştir. 2021 DGS Ek Yerleştirme işlemleri sonrasında yerleşen adaylar online olarak başvuru yapmaları gerekmektedir.

Bu duyuru; 2021 Dikey Geçiş Ek Yerleştirme Sınavı (DGS) ile yerleştirilen adayların, Çevrimiçi (Online) Başvuru ve Kayıt İşlemlerini kapsamaktadır.

2021 DGS Ek Yerleştirme

Çevrimiçi (Online) Başvuru ve Kayıt İşlemler 02 Kasım 2021 Salı günü saat 09:00’da başlayıp
05 Kasım 2021 Cuma günü saat 17:00’de sona erecektir.
Çevrimiçi (Online) Başvuru adresi http://aoskayit.anadolu.edu.tr

Başvuru işlemleri yukarıda belirtilen adresten e-devlet şifresi ile yapılacaktır.

Adayların başvuru yapabilmeleri için öğrenim bilgilerinin YÖKSİS sisteminde güncel olması gerekmektedir. Bilgileri güncel olmayan adaylar kaydının bulunduğu kurumlara başvurarak bilgilerinin güncellenmesini sağlamalıdır.

Çevrimiçi kayıt başvurusu yapmayan adayın kaydı yapılamaz. Çevrimiçi başvuru işlemlerini tamamlayıp Öğretim Giderini ödeyenlerin durumları kontrol edilerek kayıt işlemi onaylanacaktır.

Aday ödeme yaptıktan sonra (Ek özellik bilgisi olan Engelli, Şehit ve Gazi yakını hariç) kaydının tamamlanması için başvuru sayfasından onay vermelidir.

05 Kasım 2021 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar, fakülteye kayıt hakkını kaybeder ve herhangi bir hak iddia edemez. Posta ile kayıt yapılmaz.

2021 DGS şartlı kayıt duyurusunda; “2021 yılı Dikey Geçiş Sınavı kayıt tarihleri arasında yükseköğretim kurumlarından mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt yaptıramayan ancak kayıt tarihinden sonra stajını tamamlama, bütünleme sınavı, tek ders sınavı vb. başararak mezuniyet hakkı elde eden ön lisans öğrencilerinin bu durumlarını belgelemeleri kaydıyla 2021-2022 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı başlangıcına kadar, 2021 DGS’de kayıt hakkı kazandıkları lisans programlarına kayıt yaptırabilmeleri 11.08.2021 tarihli Yürütme Kurulu toplantısında uygun bulunmuştur.” denilmektedir. Buna göre Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Lisans Programlarına 2021 DGS ile kayıt hakkı kazanan ancak yükseköğretim kurumlarından yukarıda açıklanan nedenlerle mezun olamayan adayların durumlarını belgelemeleri halinde 02-05 Kasım 2021 tarihleri arasında kayıtları yapılacaktır.

Çevrimiçi Başvuru ve Kayıt ile ilgili resmi çağrı bu ilanla yapılmaktadır.

Çevrimiçi Başvuru ve Kayıt Kılavuzu ile Öğrenci Kılavuzuna www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi Kılavuzlar bağlantısından veya  aof.anadolu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

2021-2022 Öğretim Yılında İlk kez Kayıt Yaptıracak adayların ödeyeceği tutarları gösteren tabloya 2021 – 2022 Açıköğretim Harçları bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

2021 DGS Ek Yerleştirme Çevrimiçi (Online) Başvuru ve Kayıt
2021 DGS Ek Yerleştirme Çevrimiçi (Online) Başvuru ve Kayıt
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!