2020 Yaz Okulu Sınavları Online Olarak Yapılacak

5 Eylül’de yapılacak 2020 Açıköğretim yaz okulu sınavları için sınavların online veya yüz yüze yapılacağı konusunda açıklama Anadolu Üniversitesi tarafından bugün itibariyle yapıldı.

Bugüne kadar yaz okulu sınavlarının pandemi koşullarının elvermesi durumunda yüz yüze yapılacağı söylenirken bugün yapılan açıklamada Yaz okulu sınavlarının online olarak yapılacağı açıklandı. Diğer üniversitelerin örnek gösterildiği açıklamada öğrencilerin sağlığının düşünüldüğü vurgusu yapılmış.

Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan duyuru metni aşağıda ki şekildedir.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat ERDAL başkanlığında 18 Ağustos 2020 tarihinde toplanan Üniversitemiz Senatosu, Yükseköğretim Kurulunun 13.08.2020 tarihli üniversitelerin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamaları isteğini, birçok ülkede yurtdışı açıköğretim sınavlarının yüz yüze yapılmasının mümkün olmadığını, örgün öğretimde de yaz okulu sınavlarının çevrimiçi yapılıyor olmasını, Milli Eğitim Bakanlığı’nın uygulamalarını ve Sağlık Bakanlığı’nın salgının devam etmekte olduğuna dair bilgilendirmeleri ve genel tavsiyelerini de göz önünde bulundurarak, 2019-2020 eğitim-öğretim yılı açıköğretim sistemi yaz okulu sınavlarının da, ölçme ve değerlendirmenin daha sağlıklı yapılmasına ilişkin önlemlerin de alınmasıyla, çevrimiçi (online) olarak yapılmasına karar vermiştir.

anadolu aof yaz okulu online

Kaynak: Anadolu Üniversitesi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!