2020 Açıköğretim DGS Kontenjanları

26.09.2020
A+
A-
Google News Açıköğretim Sitesi

İki yıllık önlisans bölümlerinden mezun olan öğrencilerin 4 yıllık lisans bölümlerine devam edebilmeleri için girdikleri DGS (Dikey Geçiş Sınavı) sonucunda tercih işlemleri başladı. DGS tercih işlemleri 25 Eylül-02 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacak.

Örgün iki yıllık mezunlarının veya açıköğretim iki yıllık mezunlarının açıköğretim dört yıllık lisans bölümlerine geçiş yapabilmeleri için DGS sınavına girmeleri ve tercih yaparak açıköğretim bölümlerine yerleşmeleri gerekiyor. Uzun yıllar önce sınavsız dikey geçiş mümkün iken artık sadece sınav ile 4 yıllık açıköğretim bölümlerine geçiş yapılabiliyor.

Tercih işlemleri 02 Ekim 2020 tarihinde saat 23:59’da sona erecektir. Adaylar, tercihlerini bireysel olarak ÖSYM’nin  https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda yapacaklardır.

DGS tercih işlemleri sonrasında açıköğretime yerleşen öğrenciler Açıköğretim DGS kayıt türü ile ilgili üniversiteye kayıt olacaktır. DGS Kayıt İşlemleri için TIKLAYINIZ.

DGS tercih işlemlerinde tercih edilebilecek açıköğretim bölümleri, puan türü, kontenjanları ve bölüm kodlarına aşağıdaki görsellerden erişebilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi

Atatürk Üniversitesi

İstanbul Üniversitesi

Dgs tercih kılavuzu ve tercih işlemleri hakkında detaylar için ÖSYM sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: ÖSYM

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.