2019 – 2020 Güz Dönemi Dönem Sonu Soru ve Cevapları Açıklandı

18 – 19 Ocak 2020 tarihlerinde tüm Türkiye ve KKTC genelinde yapılan açıköğretim sınavları için sınav soru ve cevapları yayımlandı.  Açıköğretim sınavlarına girerek sınav sorularını hatırlıyorsanız veya peçeteye cevaplarınızı yazarak çıkarabildiyseniz Güz Dönemi dönem sonu alacağınız notu hesaplayabilirsiniz.

Açıköğretim Ekampüs: https://ekampus.anadolu.edu.tr/

Açıköğretim sınavlarında 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor. Bu nedenle sınav puanınızı hesaplarken bu konuya ekstra dikkat etmeniz gerekiyor. Örnek verecek olursak 20 soruluk açıköğretim sınavında 12 soruyu doğru 2 soruyu yanlış yaparsanız 11,5 net yapmış oluyorsunuz. Her sorunun değeri 5 puan olduğu için 11,5 net ile 57,5 puan (11,5×5=57,5) alırsınız.

Ders notu hesaplanırken arasınav notunuzun %30’u ile dönem sonu sınavınızın %70 i alınarak dersinizin notu hesaplanmaktadır. Açıköğretim not hesaplama için AOF Not Hesaplama sayfamızı kullanabilirsiniz.

2019 – 2020 Güz dönemi arasınav sonuçları rekor bir süre olan sınavdan 5 gün sonra açıklanmıştı. Anadolu Üniveresitesi rektörünün yaptığı açıklama neticesinde Güz dönemi dönemsonu sınavlarının da çok kısa sürede açıklanması beklenmektedir.

sınav soruları

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!