2018 – 2019 Açıköğretim Tercihleri,Taban Puanları ve Kontenjanlar

Ülkemizdeki eğitim sisteminin sürekli değişmesine alıştık denilebilir. Önceki yıllarda Ygs – Lys sınavları yapılırken bu yıl ilk defa YKS ( Yükseköğretim Kurumları Sınavı ) yapılacak. Bu nedenle taban puanları malesef ki bu yıl için geçerli olmayacak. Açıköğretim taban puanları bir önceki yıl sınavda en düşük puan ile yerleşen öğrencinin puanı oluyordu. YSK daha önce yapılmadığı için taban puanı bu yıl için olmayacak.

2018 Yılı açıköğretim kontenjanları ise Haziran ayının son haftasında yayımlanacak. ÖSYM tercih kılavuzunu yayımladığında açıköğretim kontenjanlarını bu yazıyı güncelleyerek ekleyeceğiz.

YKS hakkında kısa bilgileri de ekleyelim. YKS sınavı iki oturumda yapılacak. 1. oturum 30 Haziran Cumartesi günü saat 10:15’te, ikinci oturum ise 1 Temmuz pazar günü 10:15’te yapılacak.

2019 – 2020 Açıköğretim Tercihleri,Taban Puanları ve Kontenjanlar için TIKLAYINIZ.

Tercihler için 150 ve 180 puan barajı tekrar geçerli olacak. TYT puanı 150’yi geçenler 2 yıllık önlisans bölümlerini tercih edebilecek. SAY, SÖZ, EA puan türlerinin bir tanesinden 180 puanı geçenler 4 yıllık lisans ve 2 yıllık önlisans bölümlerini tercih edebilecek.

YKS sonuçları açıklandıktan sonra öğrenciler için tercih maratonu başlayacak. Sınav sistemi değiştiği için geçtiğimiz yılın taban puanları bulunmuyor. Şu an için açıköğretim bölümlerini, açıköğretim bölüm kodlarını, açıköğretim kontenjanlarını ve açıköğretim puan türlerini sizlerle paylaşıyoruz.

2019 – 2020 Açıköğretim Tercihleri,Taban Puanları ve Kontenjanlar için TIKLAYINIZ.

Ön Lisans Bölümleri

Anadolu Üniversitesi

Anadolu Üniversitesi Ön Lisans Bölümleri

Atatürk Üniversitesi

Atatürk Üniversitesi Ön Lisans Bölümleri

İstanbul Üniversitesi

İstanbul Üniversitesi Ön Lisans Bölümleri

Lisans Bölümleri

Anadolu Üniversitesi

Anadolu Üniversitesi Lisans Bölümleri

Atatürk Üniversitesi

Atatürk Üniversitesi Lisans Bölümleri

İstanbul Üniversitesi

İstanbul Üniversitesi Lisans Bölümleri

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!