2018 – 2019 Açıköğretim Tercih İşlemleri

01.08.2018
A+
A-
Google News Açıköğretim Sitesi

2018 ile Üniversiteye giriş sistemi bir kez daha değişmiş oldu. Milyonlarca öğrenci yeni sistemde sınava girdi ve puanlar aldı. Sıra tercih işlemlerine geldi.

bölümlerini okumak isteyen öğrencilerde tercih yapmak ve yerleşmek zorundalar. İkinci üniversite dışında sınavsız olarak imkanı bulunmuyor. Bu nedenle 7 Ağustos’ta başlayacak tercihlerde istediğiniz bölümü yazmalısınız.

Üniversite giriş sistemi değiştiği için geçtiğimiz yılın taban puanları bulunmuyor. Buraya tıklayarak açıköğretim bölümlerini, açıköğretim bölüm kodlarını, açıköğretim kontenjanlarını ve açıköğretim puan türlerini görebilirsiniz.

Ösym’nin yaptığı duyuruyuda ekleyelim.

2018-7 Ağustos 2018 tarihinde başlayacaktır. Adaylar tercihlerini, 7-14 Ağustos 2018  tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri, 14 Ağustos 2018 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Adaylar,2018-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir. ‘Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları Bölümü’ mutlaka okunmalı, bu koşul ve açıklamalar dikkatle incelendikten sonra tercihler sonlandırılmalıdır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır.  ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır. Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki T.C. Kimlik Numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifrelerini özenle korumaları ve hiçbir kimseyle paylaşmamaları gerekmektedir. T.C. Kimlik Numarasının ve ÖSYM aday işlemleri şifresinin başkaları ile paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerden adayın kendisi sorumlu olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.