Uygulama Dersleri için Koronavirüs Duyurusu

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 2020 bahar dönemi ara sınavlarının online yapılmasına karar verilmişti. Uygulama dersleri ile şu ana kadar herhangi bir duyuru yapılmaması, uygulama dersleri olan öğrencileri merakta bırakmıştı. Anadolu Üniversitesi tarafından uygulama dersleri ile ilgili duyuru sonunda geldi.

Koronavirüs (COVID-19) salgını kapsamında alınan önlemler doğrultusunda, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın (YÖK) 13 Mart 2020 tarihli kararı gereği, ülkemiz genelinde üniversiteler bünyesinde yürütülmesi gereken yüz yüze uygulama derslerine ara verilmişti.

Devam eden olağanüstü koşullar nedeniyle, YÖK’ün 7 ve 9 Nisan 2020 tarihlerinde aldığı yeni kararlar doğrultusunda, 2019-2020 Öğretim Yılı Bahar Dönemini kapsayacak biçimde ve yalnızca Bahar Dönemine mahsus olmak üzere, öğrencilerin eğitimlerinin mümkün olduğunca kesintiye uğramaması amacıyla ilgili derslerin uzaktan öğretim yöntemiyle “ders, ödev, proje, uygulama dosyası ve benzeri etkinlikler veya yaz öğretimi” şeklinde yapabilecekleri bildirilmiştir.

Bu açıklamaya dayanılarak, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi bünyesinde aşağıdaki adı geçen programlardaki uygulama derslerinde öğrencilerin Mayıs ayı içerisinde herhangi bir kurum veya kuruluşta uygulamaya katılmadan ödev hazırlamaları ve e-Portfolyo Sistemine (http://aofuygulamadersleri.anadolu.edu.tr) belirtilen tarihlerde yüklemeleri gerekmektedir.

Program bazında ödevler ile ilgili detaylı duyurulara e-Portfolyo sayfasında yer alan “Paylaşılan Belgeler” alanından ve ödev yönergelerine ise e-Portfolyo Sisteminde ilgili haftalardan erişebilirsiniz. Ödevlerinizi bilgisayar ortamında yönergeleri (ve varsa ödev şablon dosyasını) dikkate alarak “Word dosyası” formatında hazırlamanız gerekmektedir. Ödev yapılacak programlardaki uygulama dersleri aşağıdaki tabloda sunulmuştur.

aof uygulama ders listesi

Konuyla ilgili sorularınızı AÖS Destek üzerinden birimimize iletebilirsiniz. Derslerinizde başarılar ve esenlikler dileriz.

Kaynak: Anadolu Üniversitesi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!