KPSS Kitap Seçimi Nasıl Yapılmalı?

KPSS’ye hazırlık için sıkı bir çalışma gerekir. KPSS’den iyi bir puan almak isteyen kişiler her gün düzenli olarak buna zaman ayırmalıdır. Yüksek puan için çalışmak ne kadar önemliyse kitap seçimi de o kadar önemlidir. Gün içerisinde KPSS’ye çalışmak için dört 5 saat zaman ayrılıyorsa bunun kitap içeriği de o derecede iyi olmalıdır. İyi bir kitap yerine bu zaman içerisinde yeterli olmayan bir kitap kullanıldığı zaman yüksek puan almak da imkansız olur.

KPSS Kitapları

KPSS kitap seçimi en az hazırlanma dönemi kadar önemlidir. KPSS özel sektörde çalışmak istemeyen kişilerin tercih ettiği bir sınavdır. Daha çok sağlık alanından mezun olan kişiler KPSS sınavını tercih ederek bir devlet hastanesinde çalışmak isteyebilir. Bunun dışında memurlar da KPSS sınavına girmelidir. Bu şekilde devlet bünyesinde çalışabilirler. Pek çok kişi sınava çalışmadan girmeyi düşünür fakat KPSS sınavına çalışmak oldukça önemlidir. Sınava çalışmadan bu sınavı geçmek ya da yüksek bir puan almak mümkün değildir. Çünkü KPSS kolay bir sınav olmadığı için kesinlikle çalışma gerektirir. Bununla birlikte KPSS’ye çalışırken hiçbir şekilde ara verilmemesi de önemlidir. Özellikle bir hafta gibi uzun süre ara verildiği zaman konular çabuk unutula bilmektedir. Kişiler bu sınava çalışırken sürekli olarak tekrar etmeleri ve soru çözme düzenli olarak soru çözmelidir.

KPPS İçin Kitap Seçim

KPSS için kitap seçmek bu süreci en etkili şekilde geçirebilmek için en önemli husustur. Özellikle konular hakkında hiçbir bilgisi olmayan kişiler en detaylı şekilde anlatılan kitapları seçmelidir. KPSS ikinci kere hazırlanan ya da üniversite sınavından bilgilerini hala unutmayan kişiler orta düzeydeki kitapları seçebilir. Orta düzeydeki kitaplar sadece konuları hatırlatır ve daha çok soruları çözmeye yöneltir. Bununla birlikte sorularda başlangıç seviyesine göre daha zor olur. KPSS sınavı da çok kolay bir sınav olmadığı için zor soruları çözmek bu anlamda önemlidir. Kişiler konularını tamamen bitirdikten sonra daha zor seviyeli kitaplara kesinlikle geçmeleri gerekir. KPSS’de sorulan sorular daha özgün olduğu için konuların temel mantığını anlamak çok önemlidir. Konu mantığını da zor sorular ile anlamak daha kolaylaşır.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!