İstanbul Üniversitesi Bahar Dönemi Açıköğretim Sınavları Online Yapılacak

Koronavirüs tedbirleri kapsamında üniversiteler ve eğitim kurumlarını önlemlerini almaya devam ediyor. İlk olarak Atatürk Üniversitesi bahar dönemi arasınavlarını ertelemiş ve sonrasında online yapacağını açıklamıştır.

Daha sonra Anadolu Üniversitesi 2019 – 2020 bahar dönemi arasınavlarını online olarak yapacağını açıkladı.

Ayrıca ÖSYM ve MEB tarafından bir çok sınav ertelendi tarihleri değişti.

Açıköğretim fakültesi olarak açıklama yapmayan sadece İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi kalmıştı. Bu gün itibariyle İstanbul Üniversitesi de bahar dönemi arasınavlarını online olarak yapacağını açıkladı.

İstanbul Üniversitesi tarafından yapılan duyuruyu sizlerle paylaşıyoruz.

Değerli Öğrencilerimiz,

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF), Yüksek Öğretim Kurulu’nun yeni tip korona virüs hastalığı (COVID-19) pandemisi nedeniyle aldığı kararlar doğrultusunda, 2019-2020 Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Ara Sınavını, internet üzerinden çevrimiçi (online) olarak yapacaktır.

 Üniversite yönetimimiz, bu kararı siz değerli öğrencilerimizin hayatlarını riske atmamak ve sınavlarınızı evlerinizde kalarak yapmanız suretiyle, toplum sağlığına katkıda bulunabilmek adına almıştır.

 Bahar Yarıyılı Ara Sınavları için sistemimiz, 1 Haziran 2020 – 14 Haziran 2020 tarihleri arasında erişiminize açık olacaktır.

 Çevrimiçi (online) olarak yapılacak Bahar Yarıyılı Ara Sınavında sizlere her dersten 20 adet soru yönlendirilecek ve 30 dakika süre verilecektir. Bu süre içerisinde ilgili derse ait sınavınızı tamamlamanız gerekecektir. Sınavın başarı notuna katkısı %25 olarak hesaplanacaktır.

 Detaylı açıklamalar ve sınav otomasyonu ile ilgili kullanım kılavuzu AUZEF Web sitesinden sizlerle paylaşılacaktır.

 Başarılar dileriz.

İstanbul Üniversitesi Açıköğretim Sınavları Online Olacak
İstanbul Üniversitesi Açıköğretim Sınavları Online Olacak

Kaynak: İstanbul Auzef

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!