Eylül’de Yüz Yüze Eğitim Başlayacak mı?

Yüz Yüze Eğitim koronavirüs pandemisi nedeniyle uzun zamandır yapılamıyor. Yüz Yüze Eğitim ile ilgili sürekli çalışma yapılmış olsa da salgının seyri öğrencilerin aldığı eğitimi etkiliyor.

Aşı çalışmalarının hızlanması ve şu ana kadar toplumun %65’inden fazlasının tek doz aşı olması ile öğrencilerin okulda eğitim alması konusu tekrar gündeme gelmiş durumda. Velilerin en fazla merak ettiği konuların başında ise Eylül ayında öğrencilerin öğrenimlerini Yüz Yüze yapıp yapamayacağı.

Yüz Yüze Eğitim Eylül’de Başlıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konu ile ilgili açıklama yaparak öğrenci, veli ve öğretmenlerin kafasında oluşan soru işaretlerini giderdi.

Eğitim öğretim, yeni tip koronavirüs salgını nedeni ile oldukça uzun bir süredir uzaktan olarak devam ediyor. Ülkemizde aşılama çalışmaları uzun bir süredir devam ediyor fakat ortaya çıkan yeni varyantlar nedeni ile vaka sayıları yeniden artmaya başladı.

Yeni eğitim öğretim döneminde eğitimin uzaktan olarak devam edip etmeyeceği bir süredir merak ediliyordu. Özellikle vaka sayılarının yeniden hızlı bir şekilde artmaya başlaması, merak seviyesini üst seviyeye taşımıştı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konu ile ilgili önemli bir açıklamada bulunarak merak edilen soruyu yanıtladı.

Bakan Ziya Selçuk, yaptığı açıklamada, “Tedbirlerimiz ve yüksek dikkatimizle yeni döneme eylül ayında başlayacağız inşallah” ifadelerini kullandı. Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Etkinliklerimiz yaz boyu telafi kapsamında devam ediyor. Tedbirlerimiz ve yüksek dikkatimizle yeni döneme Eylül ayında başlayacağız inşallah. Aşı olan herkes, kendi sağlığının takipçisi ve yüz yüze eğitime başlama sürecinin destekçisidir.”

Eylül'de Yüz Yüze Eğitim Başlıyor
Eylül’de Yüz Yüze Eğitim Başlıyor

Kaynak: MEB

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!