Dönemsonu (Final) Sınavları Online mı Olacak?

Açıköğretim 2019 – 2020 öğretim yılı bahar dönemi arasınavları koronavirüs nedeniyle online olarak yapılmıştı. Henüz koronavirüs’ün tam olarak kaybolmaması nedeniyle öğrenciler tarafından dönem sonu sınavlarının (final sınavlarının) online olarak yapılıp yapılmayacağı merak ediliyordu.

YÖK dün itibariyle üniversitelerin dönem sonu sınavları (final) için kararını açıkladı ve bahar dönemi için final ve diğer sınavların yüz yüze yapılamayacağını ve bu sınavların online olarak yapılacağını duyurdu.

YÖK tarafından yapılan duyuru metni şu şekilde;

Yükseköğretim Kurulu olarak bütün bu süreçlerde vurgu yaptığımız dikkate alınması gereken iki hususun, sınavların şeffaf ve denetlenebilir olması ile öğrencilerin bedeni ve ruhi sağlıklarını dikkate alan, yani öğrenci merkezli olması gerektiğidir. Konunun hassasiyetine binaen, 11.05.2020 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında, Sağlık Bakanlığının ilgi yazısındaki konuya ilişkin talebi ve salgın süreci değerlendirilmiş olup; dönem sonu sınavları ile bu eğitim ve öğretim yılına ait diğer sınavların yüz yüze gerçekleştirilmemesine, bu sınavların üniversite yetkili kurullarınca tercih edilecek dijital imkanlar veya ödev, proje gibi alternatif yöntemlerin uygulanarak yapılmasına karar verilmiştir.

Bu karar üzerine Anadolu Üniversitesi bahar dönemi arasınavları için bir duyuru yayımladı. Duyuruda bahar dönemi dönem sonu sınavlarının online olarak yapılacağı açık şekilde belirtilmez iken YÖK kararına göre Açıköğretim sistemi için ilgili açıklamayı ilerleyen günlerde yapacaklarını belirttiler.

Değerli Öğrencilerimiz;

Açıköğretim Sistemi dönem sonu sınavları ile ilgili açıklama ilerleyen günlerde duyurulacaktır.

anadolu aof final sinavi

aof final online olacak

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!