AUZEF Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

AUZEF sınav sonuçları öğrenciler tarafından merakla bekleniyor. AUZEF final sınavı 18 ve 19 Aralık’ta yapılmıştı. Sınav sonrasında ise öğrenciler sonuçların ne zaman açıklanacağını öğrenmek istiyor.

AUZEF Sınav Sonuçları

AUZEF sınav sonuçları sınava katılan adaylar tarafından merak ediliyor. 18 – 19 Aralık’ta düzenlenen sınavlar sonrasında adaylar eğitim yaşamları için sınav sonuçlarını öğrenmek istiyor. AUZEF tarafından yapılan açıklamada ara sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde yüzde 40, bitirme ve telafi sınavlarının ise yüzde 60 olduğu açıklanmıştı.

AUZEF’in bir önceki sınavları 13 – 14 Kasım tarihleri arasında yapılmış ve sonuçlar da yaklaşık olarak iki hafta sonrasında yani 26 Kasım tarihinde açıklanmıştı. Geçen dönemlere ait sonuçların açıklanma tarihlerine bakıldığın da ise ortalama olarak sonuçların iki hafta içinde açıklandığı anlaşılır. Ancak yeni yıl geldiği için sistemin bu sefer 31 Aralık’ta sonuçları açıklaması bekleniyor. Sınavlar açıklandıktan sonra AUZEF öğrenci bilgi sisteminden öğrenilebilecek.

AUZEF Sınav Sonucu İtirazı Nasıl Yapılır?

AUZEF sınav sonucu itirazı yapmak isteyenler için İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Eğitim Öğretim ve Sınav Yönetmeliği 21. Maddesi önem taşıyor. İlgili maddeye göre sınav sorularına itiraz edilmesi için sınavların bitiminden, sınav sonucuna itiraz ise sonuçların ilan edildiği tarihten sonraki iki iş günü içinde yapılması gerekiyor. Dekanlığa yazılı veya elektronik ortamda yapılacak olan bu başvurular için mutlaka iki iş gününe dikkat etmek gerekiyor. Eğer ilgili süre aşılırsa bu durumda itiraz da işleme alınmıyor.

İtiraz sonrasında dekanlık tarafından inceleme yapılacaktır. Sınav sonuçlarına yapılan itirazın değerlendirilmesi için dilekçede söz konusu durum belirtilmelidir. Sınav süresinin içinde sınavın yapıldığı salonda, salon görevlisine bildirilmiş olan soru itiraz tutanağının da belirtilmiş olması gerekmektedir. Eğer sınav sorularına dönük olarak itiraz varsa mutlaka kitapçık türü, kitapçık kodu ve soru türü belirtilmiş olmalıdır. Eğer bu bilgiler belirtilmemiş olursa itiraz da geçersiz sayılır.

Soru ve sonuç itirazları değerlendirildikten sonra sonuç öğrenciye bildirilmektedir. Sonuç bildirilmediği sürece inceleme hâlâ devam ediyor anlamı taşıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!