AÖF 2023 Kayıt Yenileme Ertelendi

AÖF 2023 Kayıt Yenileme işlemleri 13 Şubat 2023 tarihinde başlayıp 24 Şubat 2023 tarihinde sona erecekti. 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremler nedeniyle kayıt yenileme işlemleri ikinci bir duyuruya kadar ertelendi.

Ülkemizdeki tüm üniversitelerde 2022 – 2023 eğitim yılı bahar döneminin açılışı ikinci bir duyuruya kadar ertelendi. Açıköğretim olarak eğitim yapan üniversitelerde de bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri alınan karar gereği ikinci bir duyuruya kadar ertelendi.

İlgili YÖK duyurusu

Yükseköğretim Kurulu(YÖK) Kahramanmaraş merkezli deprem nedeniyle üniversitelerde bahar eğitim ve öğretim dönemi açılışını ikinci bir duyuruya kadar geçici olarak erteledi.

YÖK’ün konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023 günü meydana gelen ve 10 ilimizi doğrudan etkileyen deprem nedeniyle;

  • Bu bölgeden olup diğer illerdeki yükseköğretim kurumlarımızda öğrenim gören öğrencilerimizin eğitim ve öğretime katılamayacak olmaları,
  • Bu öğrencilerimizden bir kısmının yakınlarının afetten doğrudan etkilenmiş olmaları,
  • Yükseköğretim kurumlarımızdaki başta öğrencilerimiz olmak üzere akademik ve idari personelimizin arama, kurtarma ve yardım faaliyetlerine katılmaları,

dikkate alınarak tüm yükseköğretim kurumlarımızda bahar eğitim ve öğretim döneminin açılışı ikinci bir duyuruya kadar geçici olarak ertelenmiştir.”

AÖF 2023 Kayıt Yenileme

AÖF 2023 Kayıt Yenileme

AÖF 2023 Kayıt Yenileme

Açıköğretim öğrencileri için kayıt yenileme tarihleri netleştiğinde tekrar bir duyuru yapılacak. Yapılan duyuru ile açıköğretim kayıt yenileme işlemleri detaylı olarak paylaşılacaktır.

Kaynak: YÖK

1
mutlu
Mutlu
5
_zg_n
Üzgün
2
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!