Açıköğretim 2018-2019 Bahar Dönemi Final Sınavlarına İtiraz Etme

27.05.2019
A+
A-
Google News Açıköğretim Sitesi

Açıköğretim bahar dönemi arafinal sınavları 25-26 tarihlerinde yapıldı. 27 Mayıs tarihi itibariyle de sınav soruları ve cevapları yayımlandı. Sınavda yaptığınız soruları hatırlıyorsanız veya cevap anahtarına işaretlediğiniz cevaplarınızı bir kağıda yazıp çıkardıysanız öğrenci sayfanızdan kontrol ederek alacağınız puanı hesaplayabilirsiniz.

Açıköğretim sınav sonuçları ortalama 10-15 gün arasında açıklanıyor. Arasınav sonuçları sınavdan 11 gün sonra 25 Nisan’da açıklanmıştı, final sonuçları da 7 Haziran Cuma günü açıklanabilir. Ramazan bayramı olması nedeniyle açıklanması biraz uzun sürebilir.

Sınav sonuçları açıklandıktan sonra eğer sınav sonucunuz beklediğinizin altındaysa ve sınav kağıdınızın tekrar incelenmesi için sınav sonucunuza itiraz etmek istiyorsanız bunun için 3 günlük bir süreniz var. Sınav sonuçları açıklandıktan 3 gün sonrasına kadar yani 29 Mayıs tarihine kadar itiraz hakkınız bulunuyor.

Sınava ve sorulara yapılacak itirazlar 3 iş günü (27-29 Mayıs 2019) içinde https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin Öğrenci Girişi bölümünden (T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile) yapılacaktır. 29 Mayıs 2019 23:59 tarihinden sonra yapılan itirazlar değerlendirmeye alınmamaktadır.

Öğrenciler sınava, sınav sorularına ve sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 3 (üç) iş günü içinde https://aof.anadolu.edu.tr adresinin Öğrenci Otomasyonu bölümünden T.C. kimlik no ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra Sınav İşlemleri menüsünden itiraz edebilirler.

Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz.

İtiraz sonuçları aynı sayfada yayımlanmaktadır.

Sınav Sonuçlarına Nasıl İtiraz Edilir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.