2024 ATA AÖF Final Sınavı Bilgilendirme

2024 ATA AÖF Final Sınavı 1-2 Haziran 2024 (Cumartesi – Pazar) tarihlerinde üç oturum olacak şekilde yüz yüze olarak gerçekleştirilecek.

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2023 – 2024 yılı bahar dönemi final sınavları için bilgilendirme yazısı yayımladı. Bilgilendirme yazısına göre sınav süreleri, sınava giriş ve çıkış saatleri ile sınav ağırlık puanlarını paylaştı.

2024 ATA AÖF Final Sınavı Bilgilendirme Metni

Atatürk Üniversitesi tarafından yayımlanan sınav bilgilendirme metni;

• Fakültemiz Yarıyıl Sonu (Final) Sınavı 01-02 Haziran 2024 tarihlerinde, üç oturumda, yüz yüze yapılacaktır.
• Yarıyıl Sonu (Final) Sınav Giriş Belgenizi https://obs.atauni.edu.tr/ adresinden alabilirsiniz. Sınav giriş belgenize aynı zamanda ÖYS, AtaMeta uygulamamızın “Sınav İşlemleri” katı, ATA-AOF Mobil ve ATAAOF OYS uygulamalarından ulaşabilirsiniz.
• Her ders için sınav süresi 30 dakikadır.
• Sınav başladıktan sonra ilk 15 dakika içerisinde gelen öğrenciler sınav salonlarına alınır, her ne sebeple olursa olsun ilk 15 dakika sonrasında gelenler kesinlikle sınava alınmayacaktır. Sınava geç başlayan (ilk 15 dakika içinde gelen) öğrencilere ek süre verilmez.
• Blok Uygulama, Çocuk Gelişimi Alan Uygulaması ve Koleksiyon Hazırlama ve Ürün Geliştirme dersleri hariç, diğer derslerde ders başarı notuna Ara Sınav puanının katkısı %30, Yarıyıl Sonu/Bütünleme Sınav puanının katkısı %70‘tir.
• Sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde dört yanlış cevap bir doğru cevabı götürmektedir.
• Sınava girerken yanınızda OBS üzerinden alacağınız Sınav Giriş Belgesi, Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi (T.C. kimlik kartı, Nüfus Cüzdanı, Süresi Geçerli Pasaport, Sürücü Belgesi) ile yumuşak uçlu kurşun kalem ve silgi bulundurmanız gerekmektedir.
• Bu iki belgeden herhangi birini yanında bulundurmayan öğrenciler sınava alınamayacaklardır.

FOTOĞRAFLI ve ONAYLI KİMLİK BELGESİ: T.C. Kimlik Kartı, Nüfus Cüzdanı, Süresi Geçerli Pasaport veya Sürücü Belgesidir. Ayrıca;
Er ve erbaşların askeri kimlik kartları,
Açık cezaevinde bulunanların cezaevi müdürlüklerinden alacakları nüfus cüzdanı yerine geçen belgeler,
Hakim, Savcı ve Yüksek Yargı Organı mensuplarının mesleki kimlik kartları,
Resmi kurumlarca verilen kimlik kartları,
Atatürk Üniversitesi Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi (ATA-AÖF) öğrenci kimlik kartı,
Bir kısım yabancı öğrenciler için düzenlenen, üzerinde “9 ile başlayan” Yabancı Uyruk Numarası barındıran, Geçici Koruma Kimlik Belgesi, ikamet, izin vb. belgelerdir.

• T.C. Kimlik Kartı edinme sürecinde, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar geçerli olan fotoğraflı “Geçici Kimlik Belgesi” bulunan öğrenciler sınava alınabilir.
• Cep telefonu, ders materyali gibi sınava girmenize engel olacak eşyalar bulundurmamak şartıyla sınava çantayla girebilirsiniz.
• Sınavınızda cevap kağıdınızda bulunan kitapçık türlerini kodlamayı unutmanız veya hatalı kodlamanız durumunda sınavınız değerlendirmeye alınmayacak, notlarınız sıfır sayılacaktır.
• Cevap kağıdınızda doldurmanız gereken yerlerin dışında herhangi bir işaretleme yapmayınız!

2024 ATA AÖF Final Sınavı Bilgilendirme
2024 ATA AÖF Final Sınavı Bilgilendirme

Sınavınızda başarılar dileriz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!